Obróbka CNC Częstochowa

Obróbka skrawaniem w aluminium, mosiądzu, nierdzewce

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług obróbki metalu. Obróbka skrawaniem to nowoczesna, bardzo dokładna i precyzyjna metoda, która ułatwi i uprzyjemni pracę nad obróbką metalu. Obróbka skrawaniem polega na ścinaniu małych kawałków materiału zwanych wiórami. W ten sposób praca jest wykonywana precyzyjnie, a końcowy produkt to idealny element, który będzie pasował do całości.

Obróbka skrawaniem może odbywać się w przeróżnych materiałach. Nasza firma oferuje obróbkę skrawaniem w aluminium, obróbkę skrawaniem w mosiądzu oraz obróbkę skrawaniem w nierdzewce. Są to bardzo popularne materiały, które najczęściej są poddawane obróbce skrawaniem. Obróbka nierdzewki jest dla nas codziennością. Obróbka metalu pozwala na powstanie elementu, który będzie charakteryzował się nienagannym wyglądem i wyjątkową jakością.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Obróbka skrawaniem to rewelacyjna metoda dla osób, które lubią dokładność, precyzję i wysoką jakość wykonywanych usług. Wszystko to gwarantuje nasza firma.

Obróbka skrawaniem w aluminium, niedzewce, mosiądzu

Trudno wyobrazić sobie świat bez metalu. Wynalezienie żelaza było przecież jednym z przełomowych momentów w rozwoju ludzkości. Dzisiaj korzysta się z większego wachlarza różnych metali kolorowych, z których produkuje się bardzo wiele elementów wykorzystywanych w przemyśle, ale też w codziennym życiu zwykłych ludzi. Obróbka skrawaniem to jedna z metod i technologii, która pozwala na tworzenie z aluminium czy mosiądzu. Czym jest obróbka skrawaniem i na czym polega ta usługa?

Obróbka skrawaniem

Z pewnością każdy słyszał kiedyś o toczeniu - to właśnie jedna z metod obróbki skrawaniem. Współcześnie jest ich wiele, a obróbka skrawaniem w mosiądzu czy w aluminium, w zależności od pożądanego efektu, może przebiegać bardzo różnie. Obróbka skrawaniem to zatem jeden ze sposobów na przetransportowanie surowego materiału w rzecz potrzebną w przemyśle. W ten sposób tworzy się różnego rodzaju przedmioty wykorzystywany na przykład w branży mechanicznej. Patrząc bardzo szeroko na technologię obróbki skrawania, można podzielić je na obróbkę wiórową lub obróbkę ścierną. W pierwszym przypadku jako efekt uboczny uzyskuje się wióry, które w zależności od wykorzystywanego sprzętu różnią się między sobą między innymi grubością czy wielkością. Wykorzystywane w tym procesie maszyny to między innymi frezarki, tokarki, strugarki czy wiertarki. Z materiału tworzy się odpowiednie kształty, w którym następnie są elementem maszyn. Na tym właśnie polega obróbka skrawaniem w aluminium, mosiądzu czy innych metalach kolorowych.

Obróbka skrawaniem w nierdzewne

Zamawiając usługę obróbki skrawaniem przy pomocy różnych obrabiarek, można wykonać każdy dowolnych kształt zgodnie z załączoną dokumentacją i projektem. To usługa dedykowana zatem do różnych branż i różnych klientów. W zależności od zapotrzebowania, tworzy się konkretne formy i kształty, które mogą różnić się między sobą też takimi cechami jak chropowatość. Ostateczny efekt uzyskuje się używając konkretnych metod. Niezwykle wydajne maszyny pozwalają na produkcję pojedynczych sztuk lub też produkcję seryjną, w przypadku dużego zamówienia. Obróbka skrawaniem to usługa niezwykle precyzyjna, dzięki której z metalu dosłownie można wyczarować pożądany kształt. Rozróżnia się kilka etapów prac, a zatem wstępną skrawaniem, obróbka kształtującą oraz wykańczającą. Dzięki tym procesom technologicznym, tworzy się pożądane i zamówione kształty z różnych metali. Powstało w procesie wióry są natomiast wykorzystywane dalej, w innych procesach technologicznych.